Nástroje: Kam návštěvníci klikají?

Testování použitelnosti bylo dříve v běžných podmínkách dosti složitou záležitostí. Teď ale už existují kvalitní nástroje, které vám všechna data naservírují na zlatém podnose. Vaší testovací skupinou se stanou přímo vaši návštěvníci.

Clickdensity.com

Clickdensity.com je zajímavý nástoj, pomocí něhož můžete sledovat nejen, kam vaši návštěvníci klikají, ale máte zde ještě několik dalších přehledů. Služba funguje přes 9kB javascript, který je externě vkládán do stránky. Při každém kliknutí vyšle script HTTP požadavek.

Služba je bohužel placená (ceny začínají na padesáti librách za měsíc), ale můžete zkusit alespoň 30-denní trial verzi. Na webu je také k vidění online demo.

CrazyEgg.com

CrazyEgg.com je služba podobná Clickdensity.com, ale tato bude zdarma – alespoň to hlásá její domovský web. Služba je bohužel ještě ve vývoji, takže maximum, co můžete udělat, je přihlásit se k newsletteru.

(via Google Blogoscoped)

2 komentáře: „Nástroje: Kam návštěvníci klikají?

  1. HoBr: V Google Analytics to funguje trošku odlišně – sleduje to míru prokliku na jednotlivé odkazy, ale výše zmiňované nástoje měří kliknutí – takže i třeba to, když si návštěvník myslí, že něco je odkaz a ono to odkazem není -> to může odhalit závažné chyby.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s