Firefox a Google: Správná dvojka

Vliv firmy Google na trhu je čím dál tím znatelnější – používáme jejich GMail, Google Calendar, někteří z nás i AdWords a AdSense. Náš internetový byznys je z velké části závislý na návštěvnících, přicházejících přes výsledky vyhledávání Google.

Google

Osobně si nedokážu představit, jak strašné by to bylo, kdybych ráno přišel a můj Google Account byl smazaný. Katastrofa.

Na některých službách je vidět preferování Firefoxu jako prohlížeče. Hlavní podíl na tom bude sám Firefox, který poskytuje živnou půdu pro tvorbu různých rozšíření.

FirefoxGoogle Toolbar

Známá lištička poskytující rychlý přístup ke službám vyhledávače a také zobrazení GTPR. Toolbar funguje pro Internet Explorer a Firefox. Za zmínku stojí, že podobnou lištičku mají i další vyhledávače jako např. Seznam.cz, Jyxo.cz a další.

Google Notebook

Pokud jste uživateli poznámkového bločku od Google, tak si do Firefoxu můžete doinstalovat malé rozšíření, díky kterému budeme moci své poznámky spravovat daleko komfortněji. Uživatelé Internet Exploreru, Opery a jiných prohlížečů mají smůlu.

GMail Notifier

Ve Firefoxu si můžete nechat zobrazovat počet nových zpráv ve vašem Google mailboxu. Existuje i externí aplikace, která se instaluje přímo do Windows.

Kde Google protlačuje Firefox?

  • Součástí Google AdSense je i varianta Referrals, kde si můžete vydělávat tím, že zobrazujete na svém webu odkaz na stáhnutí Firefoxu s předinstalovaným Google Toolbarem.
  • Firefox (společně s předinstalovaným Google Toolbarem) je jednou ze součástí Google Packu.
  • Ve Firefoxu fungují aplikace Googlu, v Opeře ne. Google se nijak nevzrušuje tím, že jejich GMail a Calandar fungují v Opeře velice sporadicky. To také o něčem svědčí.

 

2 komentáře: „Firefox a Google: Správná dvojka

  1. jojo a já si myslím, že to propojení by mohlo být ještě těsnější… že třeba hafo kódu pro gmail by mohlo být na localhostu právě přes extensions…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s