Jak na snadné sdílení dat

PandoMožná se vám taky někdy stalo, že jste k někomu potřebovali rychle odeslat větší objem dat. Ale dat bylo tolik, že posílat e-mailem by to nešlo – e-mailové servery mají omezení na velikost příloh, navíc je odesílání docela pomalé. Pokud disponujete dostatečným prostorem na webovém serveru, tak můžete použít ftp – jenže si tím vyplýtváte většinu prostoru a navíc tím nejspíš mírně porušíte podmínky webhostingu.
Ale teď je tu řešení, které je naprosto snadné a spolehlivé. Jedná se o program Pando (betaverze). Program si stáhnete, zaregistrujete se a hned můžete posílat soubory. Rozhraní je naprosto intuitivní – zvolíte e-mailovou adresu příjemce, soubory, které chcete poslat a dopíšete doplňující zprávu pro příjemce. Hned po odeslání se začnou data nahrávat na Pando server. Zároveň s tím se odešle e-mail příjemci souborů – k němu bude připojen soubor s koncovkou .pando, který si adresát otevře ve svém Pando a hned může začít stahovat.

Data jsou na serveru uchovávána po dobu 14 dní a v současné betaverzi je ‚omezení‘ 1GB na jednu zprávu. Vlastně se jedná o takovou hodně modernější verzi serveru Uschovna.cz.

Pando

Možná to vypadá, že jsem zapomněl na možnost využít P2P – ať už posílání přes icq nebo přes nějaký speciální P2P software. Nezapomněl. Tato možnost má totiž dvě zásadní vady – oba uživatelé musí být online současně a oba musí používat stejného klienta (a toho u icq nikdy nedocílíte).

Pando jsem testoval a mohu ho všem doporučit jako nejlepší nový program, který jsem poslední dobou použil. Když k někomu budete potřebovat dopravit třeba 500MB fotek, tak tohle je nejlepší volba.

10 komentářů: „Jak na snadné sdílení dat

  1. Ale nevyhoda je, ze ten program musi mit nainstalovany i prijemce. Pokud nekomu chci neco poslat,nutim ho si to taky nainstalovat. Kdyby nekdo takto neco posilal me a ja pando neznal, reknu,at to posle tam,kde nemusim nic instalovat. Jen kvuli treba jednorazovemu prijmu si to cpat do PC je nevyhoda!

  2. Jane,
    muze li se na pandu nejak stahovat filmi jako pres u torrent nebo emule i jak se to dela. Omluvam se na cestini jsem ciznec.

  3. Coooll: Člověk, který chce něco sdílet, to musí přes pando nahrát a pak musí dát na web odkaz – nebo ti ho poslat. Žádné integrované vyhledávání ve všech sdílených souborech tam není.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s